Et charmerende og flot sommerhus med en dejlig beliggenhed tæt på stranden. Fra såvel hus som grund er der flot udsigt ud over Båring Vig og indsejlingen til Lillebælt. Huset ligger i et roligt område og har nogle virkelig dejlige terrassearealer, hvorfra der er mulighed for at nyde solen hele dagen.
Husets anneks, som er i boligkvalitet og har eget badeværelse, indeholder 4 af de i alt 6 sovepladser.
Fra huset er der direkte adgang til et grønt område, hvorfra en sti fører ned til stranden. Der er opsat badebro i hele sommerperioden.
Bemærk: Der er IKKE TV og ingen TV-kanaler til rådighed. Der er dog installeret internet med høj hastighed, således det er muligt at medbringe eget udstyr for at se TV via internet.
Da huset har stråtag, må der ikke bruges åben ild omkring huset og husets grill må ikke flyttes fra dens placering. Sommerhuset egner sig til 6 personer samt 1 barn op til 3 år. Ferieboligen er på 97 m², er i 2 plan, og er bygget i 1976. I 2007 gennemgik ferieboligen
en renovering. I 2018 gennemgik ferieboligen en delvis renovering. Det er tilladt at medbringe 2 husdyr. Frysekapacitet på 50 liter. Der er desuden brændeovn. Til de små er der 1 stk. barnestol. Ferieboligen er beliggende på en 2224 m² stor havegrund. Der er 150 m til havet. Der er en badebro i nærheden. Nærmeste forretning er beliggende i en afstand af 2700 m. Til ferieboligen hører åbent terrasseareal. Grill til rådighed. Parkering ved ferieboligen. Der er i alt 3 soveværelser. Sovepladserne fordeler sig på: 4 sovepladser i dobbeltsenge. 2 sovepladser i enkeltsenge. 4 af disse sovepladser befinder sig i et anneks. Derudover er der 1 stk. barneseng. Køkkenet er udstyret med 2 køleskabe. Der er 4 keramiske kogeplader, varmluftovn samt opvaskemaskine. Der er 2 badeværelser med bruseniche og 2 toiletter. Der er gulvvarme på 1 badeværelse. Der er ikke TV i ferieboligen. Radio. Ingen TV-kanaler. Der er trådløst internet til rådighed.
Bemærk: Ingen udlejning til ungdomsgrupper, hvor alle er 15-25 år.
Rygning ikke tilladt. Ved overtrædelse af forbuddet opkræves et gebyr på minimum DKK 3.000,-.
Der er IKKE TV og ingen TV-kanaler til rådighed. Der er dog installeret internet med høj hastighed, således det er muligt at medbringe eget udstyr for at se TV via internet.
Copyright: Sol og Strand Feriehusudlejning A/S